• Kontaktai

Kaip sukurti internetinį puslapį?

Interneto puslapio kūrimas yra profesionalų darbas, nors ir šioje rinkoje atsiranda „Pasidaryk Pats“ entuziastų, kurie tvirtina galį puslapį pasidaryti patys. Taip, sutinkame, kad sukurti internetinį puslapį gali bet kas, turintis nemažai žinių ir patirties kuriant interneto puslapius.
Kaip sukurti interneto puslapį?

Pradėti reikia nuo konkrečios struktūros sudarymo. Tada nusprendžiama, kokia atvirojo kodo TVS sistema bus naudojama. Populiariausios TVS pasaulyje yra Wordpress, Drupal ir Joomla. El. parduotuvėms naudojamos Magento, OpenCart, Prestashop ir kitos.

Norint paleisti puslapį, reikia turėti virtualų serverį. Jį galima užsisakyti iš patikimos hostingo paslaugas teikiančios bendrovės (Speciali 50% serverių nuolaida). Iš anksto reikia suplanuoti, kiek ir kokių resursų puslapis gali naudoti esant vidutiniam ir dideliam lankomumui. Tai reikalinga užsakant paslaugą, nes šioje vietoje nesunkiai galima permokėti.

Įkėlus puslapį į serverį būtina sutvarkyti interneto adreso vardų serverius ir DNS. Tai galima padaryti per interneto vardo – domeno – tiekėjo puslapį. Reiktų nepamiršti padaryti peradresavimus į subdomeną www.jusu-verslo-adresas.lt tiems žmonėms, kurie naršyklėje rinks adresą be www. Mažytė smulkmena, bet ji kartais sukelia nemažai nepatogumų. DNS atsinaujina per kelias valandas (gali užtrukti iki 24 val.), tad po to puslapis bus matomas viešumoje.

Paleidus turinio valdymo sistemą iš karto reiktų pasirūpinti ir puslapio išvaizda – dizainu. Jį galima pasirinkti iš nemokamų, arba nusipirkti specialiuose dizainą pardavinėjančiuose puslapiuose. Įdiegus dizainą, galima pradėti kelti tekstus ir juos formatuoti. Jei tekstas neatrodo gražiai, naudojami ne lietuviški šriftai, teks pakoreguoti puslapio CSS (CSS – dizaino aprašymo failas) nustatymus.

Sveikiname, puslapis beveik baigtas. Belieka tik susidėti visus tekstus ir pradėti reklamuoti, bei optimizuoti paieškoms.

Jei nesupratote nei pusės to, ką paaiškinome, apgailestaujame, bet pačiam daryti puslapio nerekomenduojame. Eksperimentuodami sugaišite labai daug laiko ir patirsite didelį stresą. Galiausiai vis tiek turėsite kreiptis į profesionalus pagalbos. Taisyti klaidas yra dažnai kur kas sunkiau, nei sukurti naują interneto puslapį pagal visus reikalavimus. Tai taisyklė, kurią patvirtino ne vienas „Akela“ klientas, kuriam buvome pasamdyti puslapį atnaujinti.

Susisiekite su mumis, jei reikia puslapio atnaujinimo, o gal tik nemokamos konsultacijos. Patys bandykite tik tada, kai turite pakankamai kompetencijos ir žinių.