• Kontaktai

SEO optimizavimas

Optimizavimas paieškos sistemoms, angliškai Search Engine Optimization (SEO), yra vienas iš kertinių interneto rinkodaros veiksnių. Tai procesas, kurio metu interneto puslapis yra pritaikomas Paieškos sistemos keliamiems reikalavimams.

SEO optimizavimas
Populiariausia Lietuvoje paieškos sistema yra Google, tad natūralu, kad visi jos keliami reikalavimai yra patys svarbiausi. SEO optimizavimas užtikrina, kad puslapis atitiktų visus nustatytus reikalavimus:

  • Puslapis turi būti techniškai tvarkingas – HTML kodas be klaidų, kode naudojamos kuo paprastesnės technologijos, kurios leidžia puslapiai greitai atsidaryti.
  • Puslapis turi turėti aiškią struktūrą. Jei puslapis sudėtingesnis, Paieškos robotui pateikiamas specialus svetainės medis, kad būtų galima pasiekti visus svetainės puslapius iš karto (sitemap.xml).
  • Svetainė yra aiški ir suprantama tiek paieškos robotams, tiek lankytojams – nėra jokių paslėptų tekstų (masking), skaitytojui ir paieškos robotui rodomas tas pats turinys (cloaking).
  • Interneto puslapis yra užpildytas pakankamu kiekiu teksto, kuris yra kokybiškai paruoštas, be klaidų. Tekstas turi būti parašytas skaitytojui, o ne paieškos robotams, todėl per didelis raktinių žodžių vartojimas yra nepriimtinas.
  • Kiekvienas puslapis turi tam tikrus reikalingus atributus – Pavadinimą (Title), pristatomąjį aprašymą (Meta desription), adresas yra suprantamas ir yra sudarytas iš raktinio žodžio, o ne skaičiukų ir simbolių mišrainės. Taip pat labai svarbu tinkamas teksto formatavimas nurodant svarbius teksto išskyrimus – antraštė (Headline, H1), poraštė (H2) ir paragrafo pavadinimas (H3).
  • Puslapis turi turėti atgalines nuorodas iš kokybiškų ir tematiškai susijusių puslapių. Nuorodų tinklo kūrimas yra viena svarbiausių SEO optimizavimo procesų.
  • Puslapiu yra dalinamasi socialiniuose tinkluose Facebook, Twitter ir, žinoma, Google+. Tai rodo, kad puslapio turinys yra naudingas žmonėms, kurie jį rekomenduoja publikuodami savo socialiniuose tinkluose.

Yra ir daugiau reikalavimų, į kuriuos būtina atsižvelgti. Tuo užsiima patyrę „Akela“ specialistai, ne vienerius metus dirbantys SEO rinkoje ir išmanantys savo darbą.

Kaip veikia paieška:


Apie SEO lietuviškai:


Susisiekite su mumis dėl SEO optimizavimo strategijos ir konkrečių veiksmų.